Warsztaty Terapii Zajęciowej „Razem” działają od 1998 roku. Obecnie pod opieką jest 50 uczestników, którzy pracują w pięcioosobowych grupach pod kierunkiem wyspecjalizowanej kadry.

Co robimy?

  Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w dziesięciu grupach: stolarskiej, plastycznej, kulinarnej, ogrodniczej,  informatyczno – edukacyjnej, decoupage, rękodzieła, podtrzymywania umiejętności społecznych, aktywizacji społecznej i artystycznej.

  Zajmujemy się wykonywaniem prac plastycznych i rękodziełem, np. malowaniem na szkle, płótnie, zdobieniem płytek ceramicznych, makramą, drzeworytem, biżuterią. Pracownia stolarska oprawia nasze dzieła, zajmuje się wykonywaniem np. wieszaków, półeczek i drewnianych podstawek oraz skrzynek na zamówienie. Z ta pracownią ściśle współpracuje pracownia plastyczna oraz decoupage, które ozdabiają wytwory stolarskie technika decoupage. Uczestnicy pracowni informatycznej projektują  zaproszenia, broszury i ulotki informacyjne. Pracownia artystyczna założyła zespół muzyczny „Perełki”, który umila nasze imprezy warsztatowe swoim śpiewem oraz prezentuje całe Warsztaty na różnych imprezach kulturalnych. 

  Prowadzone są tu również zajęcia edukacyjne, kulinarne i doskonalące umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Codziennym elementem terapii jest rehabilitacja zdrowotna i pomoc psychologiczna.

  Zajmujemy się organizowaniem imprez okolicznościowych np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych, Dnia Kobiet. Wyjeżdżamy na organizowane co roku wycieczki po Polsce i zagranicy. Warsztat był organizatorem kilku edycji ogólnopolskich spotkań integracyjnych, takich jak Święto u Dobrych Aniołów oraz Tomaszowska Majówka Integracyjna – Kiermasz Rozmaitości. Dodatkowo organizujemy Tomaszowski Turniej w Boccia dla Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczymy w olimpiadach sportowych dla osób niepełnosprawnych, występujemy na przeglądach artystycznych, prezentujemy nasz dorobek na wielu różnych wystawach i konkursach artystycznych, fotograficznych i literackich.

Harmonogram pracy WTZ

godz. 7:00 – 9:00 – przywóz I grupy uczestników

godz. 7:30 – 8:20 – przywóz II grupy uczestników

godz. 7:30 – 8:40 – przywóz III grupy uczestników

godz. 8:20 – 9:00 – zebranie kadry i uczestników WTZ – zajęcia świetlicowe

godz. 9:00 – 11:00 – zajęcia programowe w pracowniach

godz. 11:00 – 11:30 – przerwa śniadaniowa dla uczestników WTZ

godz. 11:15 – 11:30 przerwa w pracy dla kadry WTZ (art. 134 Kodeksu Pracy)

godz. 11:30 – 13:30 zajęcia programowe w pracowniach

godz. 13:30 – 14:00 – zajęcia świetlicowe (zajęcia integracyjne), prace porządkowe

godz. 13:00 – 15:00 – odwóz I grupy uczestników

godz. 14:00 – 15:30 odwóz II i III grupy uczestników.

Uczestnicy samodzielnie dochodzący do WTZ przebywają w warsztatach w godz. 9.00 – 14.00.